Şimdi ben bunları neden yazdım ? Niçin yazdım? Nasıl yazdım? bunu izaha gerek yok. Gördünüz, okudunuz ve yazdım. Ama yazmamış da olabilirim. Yazmışsam yazmışımdır, yazmamışsam yazmamışımdır. Görünen köy uzakta değildir. Bunları yazdım da yazmadım mı dedim? Bunlar bir takım uydurma laflardır. Sahi yav, ben bunları neden yazdım? Kim yazdırdı lan bunları bana 😀 

(Kemal Sunal – Umudumuz Şaban Filminden bir replik düzenlemesi)

Rahmetliyi de analım istedim, hayat bazen çok saçma da biz saçmalayınca nedense saçma olan bizmişiz gibi görünüyoruz. Düşün bi’ lan, dünyada saçma olmayan ne var ki? Her şey saçma anasını satayım insanlar da saçma düzen de saçma fakat saçmalayan biz olursak eğer o zaman biz saçma bir insan oluruz, korkarız da bundan bok varmış gibi. Neyse ki şu var bazen saçma insan siz değil de karşınızdaki oluyor. Ben de bu bazen değil hep oldu, yani en azından kızlar açısından böyle oldu diyelim, veya saçma olan komple bendim anasını satayım.

Şimdi konu nereye gidiyor, biraz da ondan bahsedelim. Sorunlarımız yok aslında, fakat insan kendine saçma sapan sorunlar yaratmakta gerçekten insanüstü bir çaba sarf ediyor.  Ben de dedim ki bu çabaya artık bir son verme zamanı geldi. Kafamdaki tüm kızlara bugün bir DELETE çektim. Rahatladım mı? Tabii, böyle bir aydınlanma filan geldi! diyemem, fakat kendime kurallar koyabilen bir insanım ve artık diyorum ki kafamda geçmişte kalan tüm kızların karıların ve onlara ait anıların hepsine kocaman bir Delete atıyorum.

Neyse bu muhabbet nereden meydana çıktı birazda ondan bahsedeyim, geçen gün sigara içiyorum sigarayı bitince tek seferde iki parmağımın arasıyla fııııııııııııy diye atıyorum, neden mi? Ne bileyim neden lan, zaten ben sağ elimle de sigara içemem mesela ama solak değilimdir öyle ilginç bir şey işte, ben harbiden çok saçmaymışım lan. Sigarayı içiyoruz ve o sigara bitiyor, o sigarayı bittikten sonra atıyoruz, peki neden şu biten ilişkilerden kendimizi uzağa atamıyoruz ki? Oturdum düşündüm, gerçekten neden atamıyoruz? Biten birşey bitmiştir, bitmişse de yoktur, biten sigarayı tekrar içebilir miyiz? Tıbben mümkün değil, fakat farklı bir sigara içebiliriz değil mi?

Ben de öyle düşündüm, bu nedenle bir de siz düşünün istedim, nasıl ki içtiğimiz bir sigaradan tekrardan hayır bekleyemiyorsak biten bir sigaradan da bir daha hayır bekleyemeyiz. Diğer bir konu da başlamadan bitenlerdir, ona da şu çözümü buldum, belki de hiç başlamaması bir gün bitmesinden iyidir?