Bundan yıllar önce hep dünyanın ne kadar ilginç bir yer olduğunu düşünürdüm, geçen her sene ile birlikte bir yaş büyüdüm ve anladım ki aslında dünya hiçte ilginç bir yer değil. Tabii, şayet eğer onu ilginç kılan insanlar hayatınızda yoksa. Dünyalarımız dünyamızı ilginç kılan insanlar olmadan aslında hiçte ilginç değil! Yuh lan ne cümle kurmuşum oğlum 😀 Ama öyle işte, dünyayı tatlı kılan veya ilginç kılan her şey sizin hayatlarınızla öyle veya böyle ilişkili. Yani, bir kız görüyorsunuz ağzınız burnunuz yamuluyor, peşinden koşuyorsunuz sonra o da size pas vermiyor falan filan. Sonuç? E, dünya tabii böyle olunca ilginç bir yer olmuyor amk.

İşte, benimki de sanırım buna benzer bir hikaye olsa gerek, bir insan kendisini kızlar için ne kadar değiştirebilir sorusuna istisnasız 360 derece cevabını verebilirim. Fakat eğer hedefinizde tüm kızlar değil sadece bir kız varsa o zaman 360 değil, 1360 derece kendinizi değiştirseniz de bir şey değişmiyor. İlginç değil mi lan şimdi bu? Demek ki değişmesi gereken biz değiliz amk. Eee o kadar değiştikte ne oldu hala aynı! lan bir bak, ben yazmadan yaz, nasılsın filan de hayır bir şey olacağından değil gönlüm olsun en azından. Züğürt tesellesi işte lan 😀

Al işte, insan kafayı yemesinde ne yapsın, ulan bazen Google bile değerini anlıyor ama istediğin insan anlamıyor. Onun için onlarca şey yapıyorsun, o da görmüyor. Burada Teoman’ın şarkısından bir sözü devreye sokmak lazım, “Ben her şeyi onun için onun yanında yaparken, o hepsine uzaktan bakardı bir yabancı gibi.” Yani diyeceğim o ki koskoca dünya devi Google bile dize gelmiş, gel gelelim o kız dize gelmemiş, gelir mi derseniz artık bu saatten sonra hiç sanmıyorum.

“Aşk SEO gibi bir şey olsa gerek, aldığın backlink’ler mutlaka bir gün karşına çıkar.”